ANDROJEN AZALTICI İLAÇ

Siproteron asetat , klormadinon asetat ve dienogest parsiyel androjenik aktivite yerine antiandrojenik etkiye sahip kuvvetli oral aktif progestojenlerdir. Asıl olarak hedef organlardaki androjen reseptörlerini bloke ederler ancaka deride testestoronu daha aktif bir androjen olan dihidrotestosterona çeviren 5 alfa reduktaz enziminin aktivitesini de azaltırlar. Siproteron asetat , klormadinon asetat gonadotropin sekresyonunu baskılayarak ovaryen ve adrenal anrojen üretimini azaltırlar. Siproteron asetat, bir 17 hidroksiprogesteron türevidir. Androjen reseptörüne bağlanmak için dihidrotestosteron ile yarışır ve LH seviyesini düşürerek testosteron ve androstenedion seviyesini düşürür

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.