ANORGAZMİ

Kısaca, orgazm olmamadır. Primer veya sekonder olabilir. Genellikle organik bir bozukluk mevcut değildir. Cinsel bilgisizliğe, hatalı cinsel tekniğe eşler arasında uyumsuzluğa ya da disparoniye bağlı olabilir. Tedavide önce kadına dokunma ve mastürbasyon egzersizleri verilir. Orgazma bir kere ulaşıldıktan sonra çiftlere beraberce uygulayabilecekleri teknikler öğretilmelidir. Eğer klitoral orgazm mevcutsa ve sorun yalnızca vaginal orgazm eksikliği ise bunun normal bir durum olduğu ve tedavinin gerekmediği eğer istenirse cinsel ilişki sırasında klitoral uyarı eklenmesiyle orgazmın gerçekleşebileceği hastalara anlatılmalıdır.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.