ANORMAL RAHİM KANAMASININ SEBEPLERİ

Anormal rahim kanamasının sebebi rahmin yapısal anormalliklerinden kaynaklanıyor olabilir.Anormal rahim kanamasına sebep olan yapısal sebeplerin büyük bir kısmı polip fibroid(myoma) ve adenomyozis gibi selim lezyonları içerir. Diğer sebepler ise erken gebelikle düşük ve ektopik gebelik dahil erken gebelik ve kanama bozukluklarıdır.Serviks ya da vajina (selim ya da habis) lezyonlar, rahim duvarının kronik enfeksiyonları(endometrit), rahim duvarındaki yara dokusu (yapışkanlıklar) ve rahim için araç kullanımı anormal rahim kanaması ile ilişkili olabilir.östrojen ve progesteronun normal salınımını etkileyebilen ilaçlar, şeker hastalığı ya da karaciğer böbrek, troid bezi veya böbrek üstü bezi rahatsızlıkları gibi kronik medikal problemler veya östrojen ve progesteron metabolizmasını etkileyen diğer medikal problemler anormal kanamalara ek sebeplerdir.Fiziksel veya psikolojik stres vücut kilosundaki belirgin değişiklikler kadar hipofiz bezinin FSH ve LH salgılamasını bozar ve yumurtlamayı engeller.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.