DONDURULMUŞ ÇÖZDÜRÜLMÜŞ EMBRYO TRANSFERİ

Kaliteli embriyoların dondurulması önemlidir. Dondurma ve çözdürülme işlemleri embriyo açısından stres yarattığı için canlılık oranları doğrultusunda başarıdan bahsetmek doğru olur. Embriyonun kalitesini etkileyen en önemli faktör kadının yaşıdır. Dolayısıyla gençlerde başarı daha iyi, 35 yaş sonrası ise doğru orantılı şekilde düşmektedir. Vitrifikasyon ile elde edilen oranlar eskiden kullanılan yavaş dondurma yönteminden daha iyidir.
Embryolar ülkemizde yasal olarak 5 yıl saklanabilmektedir. Sonrasında çiftlere uyarı gönderilerek embriyoların gözetim altında imha edileceği bilgisi verilir. Daha uzun süre ile saklanmasını isteyenler il sağlık müdürlüğündeki ilgili birimlere haber verilir.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.