EMBRYO DONDURMA İŞLEMİ

Dondurma işlemleri, embriyo ve yumurtanın dondurulmasına yöneliktir. Kanser hastalarında kemoterapinin bir an önce başlaması istenildiği için yumurtaların alınması için 2-3 haftalık bir zaman dilimi olsa da diğer durumlarda zaman kısıtlaması olmamaktadır. Yumurta vitrifikasyonu klinik sonuçlarının yüksek olduğu bir krioprezervasyon metodudur.

Vitrifikasyon, yoğunluğun aşırı yükseltilmesi ile bir solüsyonun katılaştırılması işlemidir. Yüksek soğutma hızı ile (dakikada -15000 den -30000’e) gerçekleştirilir. Buz kristalleşme formasyonu engellenerek hücreiçi buz oluşumunun hasar yaratması önlenmektedir.

Yumurtaya sperm enjekte edildikten sonra döllenme sonrası 3.gün iyi kalitede embriyo veya 5.gün iyi kalitede blastokist dondurulup saklanabilir.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.