EN ÖNEMLİ VE EN UCUZ TEST MENİ ANALİZİDİR

Birçok hastada(doktorda!) ucuz olduğunu bilmek yanıltıcı olabilir bu kadar ucuz bir testse kolay olmalı neden mahallede laboratuvarında yaptıramıyorum hissine kapılmalarına neden olur.Ancak basitlik çok yanıltıcı olabilir çünkü gerçekte meni analizini gerçekleştirmek için birçok beceri gerekir.Ancak testi kötü yapmak çok kolaydır(genellikle küçük laboratuvarlarda kötü eğitimli teknisyenlerde olduğu gibi) ve sonucu yanıltıcı olabilir bu durum hasta ve doktorun her ikisi için de karışıklıklara neden olmaktadır.Bu raporlama son derece öznel ve laboratuvar teknisyeninin becerisine bağlı olduğundan semen analizi için sperm testi konusunda uzmanlaşmış güvenilir bir androloji laboratuvarına gitmek çok önemlidir

Meni analizi için en az 2 ila 4 gün cinsel perhizden sonra yarım saatten daha eski olmayan taze semen örneklerine ihtiyaç vardır. Erkek mastürbasayon yaptığı temiz ağzı geniş bir kabı laboratuvara teslim eder.

Mastürbasyon ile meni örneği sunmak bazı erkekler için ,özellikle kendi ölçümlerinin düşük olduğunu biliyorlarsa ya da geçmişte meni analizi için ‘talep üzerine’ mastürbasyonla ilgili problem yaşadılarsa çok stresli olabilir.Problemi olan erkek yardım için sormalıdır.Ya karısı örnek almaya yardımcı olabilir ya da cinsel uyarılmaya sebep olacak resim görmek veya mekanik vibratör kullanmak onları erekte etmeye yardımcı olabilir.

Bazı erkekler de kayganlığı arttırmak amaçlı sıvı parafin kullanmayı yararlı bulur.Bazı erkekler için ek yardım sağlamak amaçlı viagra denilen ilacı kullanmak ereksiyona yardımcı olur.Sorun hala devam ediyorsa cinsel ilişki sırasında silikon bir prezervatif(sperm için toksik olmayan) kullanarak ejakülat toplamak ve daha sonra test için laboratuvara göndermek mümkündür.

Meni örneği oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir ve konteyner tertemiz olmalıdır.Örnek dökülür ya da dışarı sızarsa test geçersiz olur ve tekrar edilmesi gerekir.Sıvı parafin hariç başka hiçbir yağ mastürbasyon sırasında meni analizi için kullanılmamalıdır-bunlar sperm öldürücü olabilir.Örneğin klinikte üretilmesi tercih edilir ve bunu yapmak için infertilite merkezlerinin çoğu özel odalara sahiptir.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.