EPİDURAL ANESTEZİ YAN ETKİLERİ

Çoğu kadının epidural uygulanmasında bir problem olmamasına rağmen bu metodun bazı istenmeyen etkileri olabilir. -epidural uygulaması kan basıncı düşüşüne sebep olabilir.bu bebeğin kalp atışlarının yavaşlamasına sebep olabilir. Bu riski azaltmak için ilaç uygulanmadan önce intravenöz sıvı replasmanı yapılabilir.kan akımının daha iyi sağlanması için yan tarafa yatmak gerekebilir. -yapılmış olan enjeksiyon nedeniyle birkaç gün hastanın bel ağrısı olabilir ama bu uzun süreli bel ağrısına yol açmamalıdır. -eğer spinal kord kılıfı yaralanırsa baş ağrısına neden olabilir. Tedavi edilmediğinde birkaç gün sürebilir, nadirdir -eğer epidural doğumun geç evresinde uygulanırsa ya da fazla anestezik madde verilirse bebeği doğum kanalında itmek güç olabilir. -eğer ilaç vene geçerse baş dönmesi hissedebilirsin ya da nadiren nöbet de geçirebilirsin. -eğer anestezik madde spinal sıvına geçerse göğüs kaslarını etkileyip solunum güçlüğüne sebep olabilir. Analjezin ya da anestezin deneyimli bir anestezist tarafından verildiği sürece sorun çıkma ihtimali azdır.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.