FRİJİDİTE

Frijidite cinsel uyanmanın ve yanıtım olmaması demektir. Günümüzde bu terim nadir olarak kullanılmaktadır. Pek çok başka sınıflama mevcutsa da en çok kullanılanı genel cinsel disfonksiyon terimidir. Bu hastalarda hiçbir şekilde erotik duygular yoktur. Bu hastalarda aynı zamanda anksiyete veya depresyonda mevcut olabilir. Sebebi psikolojik olmakla beraber çok nadiren uyuşturucu madde kullanımı veya alkole sekonder olarak da ortaya çıkabilir. Tedavisi için seks terapisini ve psikoanalitik yaklaşımları önerenler mevcuttur. Ayırıcı tanıda vaginusmus, anorgazmi ve yalnızca cinsel değil her konuda birşey hisetmeme olarak tanımlanabilecek cinsel anstezi göz önünde tutulmalıdır.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.