GENEL ANESTEZİ

Genel anestezikler hastayı uyutmaya (bilincin kapanmasınıu sağlayarak)yarayan ilaçlardır. Genel anestezi altındaki bir hasta uyanık değildir ve ağrı hissetmez. Genel anestezi sıklıkla bölgesel anestezi mümkün olmadığında ya da medikal /diğer nedenlere bağlı uygun olmadığı zaman tercih edilmektedir. Hızlı bir şekilde uygulanıp hızlı bir şekilde bilinç kaybını sağlamaktadır. Bu yüzden acil sezaryene alınan hastalarda uygulanmaktadır. Genel anestezi sırasındaki major risk hastanın midesindeki sıvı ya da yiyeceklerin aspirasyonundan kaynaklanmaktadır. Doğum sindirilmemiş gıdaların midede kalmasına yol açmaktadır. Anestezi sırasında bu artıklar ağza geri gelmekte ve akciğerlere kaçarak hasara neden olabilir. Bunu önlemek için eylem başladığı zaman hastalara herhangi bir şey yiyip içmemeleri gerektiği anlatılmalıdır. Genel anestezi altında sezaryenn yapılan hastalara mide asitini azaltmak için antiasid verilmektedir. Bazı durumlarda eylem sırasında az miktarda su içilmesine izin verilmektedir. Hangisinin sizin için daha uygun olacağı konusunda doktorunuzla konuşmalısınız.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.