HASTANEYE YATIŞ

Doğuma hazırlık ve doğum mekanları hastaneden hastaneye de­ğişmektedir. Seçiminiz sadece bolgenizdeki hastanenin size ne sundu­ğuna bağlı olmayıp aynı zamanda sağlık sigortanıza da bağlıdır. Bölgenizdeki has­taneleri dolaşarak size ne gibi imkanlar sunulduğunu araştırabilirsiniz.
Birçok hastane, ailenin de doğuma katılabileceği doğum ortamla­rının oluşturulması isteklerine cevap vermektedir. Doğum odaları, da­ha modern bir doğuma hazırlık ve doğum teçhizatına ve ekibine sahip­tir. Doğuma hazırlık, doğum ve doğum sonrası iyileşme döneminde hastaya çok konforlu bir ortam sağlanacaktır. Bazı doğum odaları, do­ğum sonrası hastanın yatışı da dahil olmak üzere bütün doğum süreci­nin tek odada olmasına olanak sağlamıştır.

Özel kurulmuş, hastane içerisinde olmayan doğum merkezleri de bulunmaktadır. Bu merkezler, bir acil durum olduğu takdirde ihtiyaç duyabileceğiniz olanakları sunamayabilir. Bu yüzden, doğum için en güvenilir yer hastanelerdir.

Bakımınızı seçerken, bebeğin babasının ya da diğer istediğiniz ki­şilerin doğum odasında bulunup bulunmayacakları hakkındaki tutum­larını da sorabilirsiniz. Hastanelerin çoğu doğum öncesinde ve doğum esnasında hastanın desteklenmesine izin vermektedirler. Hastanenin bu konudaki tutumunu bilmeniz, size planlarınızı yapmada yardımcı olacaktır.

Gebelik sırasında herhangi bir sağlık sorununuz varsa ya da gebelik sırasında bir komplikasyon gelişmişse doğumunuzu özel donanımlı bir hastanede yapmanız gerekebilir. Gideceğiniz özel hastane, yaşadığınız yere yakın olmayabilir

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.