İDRAR TORBASI VE RAHİM SARKMASI NASIL OLUŞUR

Rahimi karın içinde tutan bağ dokular bulunmaktadır. Rahimağzından kaynaklanan ve yanlarda kemik pelvise uzanan doku yumağı ve yine rahimağzından kaynaklanan ve omurgaya dogru uzanan bağlar rahim ve vajeni belli bir açıda ve konumda karın içinde tutmaktadır. İdrar torbasının alt kısmında her iki yanlara doğru uzanan geniş bir bağ kılıf mevcuttur. Uretrayı ( mesaneden çıkan idrar borusu) once pubik kemiğe bağlayan bağ dokusu da idrar kaçırmayı önleyici destek dokulardandır. Mevcut bağ dokuları ve/veya bağların uzandıkları yerlerdeki yırtılmalara bağlı destek dokularında gevşeme ve yer değiştirmeye bağlı olarak rahim ve idrar torbasında sarkma olabilir

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.