İKİNCİ AMELİYATLAR NE KOŞULLARDA YAPILMALI

Farklı ameliyatlar farklı zamanlarda yapılabilir. Önemli olan bir önceki operasyonda ne yapıldığının bilinmesidir. İkinci ve/veya üçüncü operasyonlar için alınması gereken özellikli önlemler ve ameliyat öncesi hasta hazırlığı ve bilgilendirmesi bulunmaktadır. Tekrarlayan ameliyatlar ilk kez ameliyat olmaya göre daha yüksek cerrahi komplikasyon içermektedir. Cerrahi öncesi hastaya muhtemel olabilecekleri bildirdikten ve yazılı onamını aldıktan sonra batına uygun giriş teknikleri ve yapışıklık çözücü mudahaleler ile operasyon gerçekleştirilebilir.

Ameliyatlar arasında verilmesi gerekli belli bir ara bulunmamaktadır. Her olgu kendisine has durumlar içerdiği için ayrı ayrı değerlendirilmelidir

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.