MENAPOZA YAKIN KILLANMA ŞİKAYETLERİ

Menapoz boyuncaki hirsuitizm tedavisi için kanıta dayalı bilgi yoktur. Bu yüzden bu dönemdeki tedavi tecrübeye dayanmaktadır. Menapozdaki Orta derece hirsuitizm östrojen tedavisinden fayda görebilir, sıklıkla drosperinon veya spironolakton gibi bir antiandrojenik ajanla kombine edilebilir. Eğer hormon replasman tedavisinin potansiyel riskleri konusunda bir endişe mevcutsa siproteron asetat veya yalnızca spironolakton veya topikal eflornitin tercih edilen seçeneklerdir. GnRH analogları kullanımı menapozda ovaryan orijinli şiddetli hirsuitizm (Örneğin stromal hiperplazi nedeniyle) için önerilir. Fakat fazla androjen üretiminin kaynağını ortadan kaldırmak için ooferektomi gerekebilir

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.