MENAPOZDA EGZERSİZ

Düzenli egzersiz kardiyovasküler ve toplam mortaliteyi azaltır.
Fiziksel olarak aktif insanlar daha iyi bir metabolik profil, daha iyi bir denge, daha iyi bir algılama ve daha kaliteli bir yaşama sahiptir. Kalp hastalıkları, inme, kırıklar ve meme ve kolon kanserleri önemli şekilde daha az sıklıkla gözlenir.
Egzersizin faydaları, olası zararlarından daha fazladır. Ne kadar fazla yapılırsa o kadar yararlı olur, ancak abartıldığında zararlı hale gelebilir.Optimal egzersiz tanımı; haftada en az 15o dakika ve orta derecede şeklindedir. Buna ek olarak haftalık iki seans resistans egzersizi yararı arttıracaktır. Ancak, önerilen aerobik aktivite yoğunluğu hesaplanırken daha yaşlı insanlar aerobik egzersize ağırlık vermelidir

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.