NE ZAMAN TIBBİ TAVSİYE İÇİN ARAYIŞA BAŞLAMALISINIZ

Eğer yumurtlama zamanında herhangi bir korunma yöntemi olmadan haftada 2-3 kere cinsel ilişki yaşıyorsanız ve gebe kalmıyorsanız, kısırlık terimiyle tanışmışsınızdır. Hamilelik hala kendiliğinden olabilir, fakat staik bir bakış açısıyla, gebelik şansınız azalıyor ve artık tıbbi tedavi için düşünmeye başlayabilirsiniz. Bunun için doğru bi zaman yoktur, bu nedenle bu durum ne zaman sizi endişeye sokuyorsa bir doktora danışmalısınız demektir. Bu durum sizi utandırsa ve hatta dünyada bu problemin birtek sizde olduğunu düşünseniz bile yalnız değilsiniz. Çoğu çift bunu yaşıyor ve bunların çoğu yardım edilebilir.
Ne yazık ki kısırlık her zaman önemli bir sorun olsa da genellikle acil bi durum olarak görülmez. Çiftler hala doktora gitmeyi düşünmez ve bir sonraki ay bakarız diye düşünürler. Trajik olarak, farketmeleri çok zaman alır ve gebe kalma ihtimalleri düzenli tedavi alma şansları olduğu halde azalmaya başlamıştır. Önceliklerinizi belirleyin ve birazcık düşünün ve en iyi hareketinizi yapın.tüm bunlara rağmen kısırlıık problemlerinizi önemsemiyorsanız,kim umursar ki! Kendinizi 50 yaşındayken tedavi olamadığınız için dövmeniz gençken elinizde olan şansa yardım etmez. Şunu hatırlayın hayatta herşey geri döner zaman dışındaki...
Yakın bir zamanda doktor aramanızı gerektiren durumlar:

-3 veya daha az süren sikluslar,

-3 aydan uzun mens olamama,

-Düzensiz sikluslar,

-Pelvik enfeksiyon öyküsü,

-2 veya daha fazla düşük,

-Kadın 35’ten büyükse. Zaman çok önemli!,

-Prostat enfeksiyonu olan erkekler,

-Testisleri skrotum kesesinde olmayan erkekler.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.