RAHİM VE İDRAR TORBASI SARKMASI BELİRTİLERİ

Öksürmek, aksırmak, gülmek, ağır birşeyler taşımak gibi karıniçi basıncını arttırıcı manevralar stresle idrar kaçırmaya yol açar. Hasta istemsiz idrar kaçırma şikayeti ile başvurabilir. Mesane tabanı bağ dokusundaki hasarlar sonucunda idrar torbasını yeterli boşaltamama (idrar yaptıktan sonra tekrar tuvalete gitme ihtiyacı) veya sık tuvalete gitme (gündüz 8 kereden fazla) veya tuvalete yetişememe yakınmaları olabilir. Rahimi karıniçinde tutan bağlardaki hasarlara bağlı olarak kronik karın veya pelvic ağrı, gece tuvalete sık gitme (bir kereden fazla) şikayetleri olabilir. Bunların yanında sarkan organın vajen dışına çıkması ile (evre 3) ele gelen kitle nedeniyle hekime başvuru olur.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.