RAHİMİÇİ AŞILAMANIN RİSKLERİ

IUI nın esas riski günümüzde çoğul gebeliklerdir. Hasta süperovule olduğundan dolayı birden fazla yumurta döllenebilir ve ikizlere üçüzlere hatta dördüzlere yol açabilir. Doktorun kaç tane folikülün büyümesi ve çatlamasını kesin olarak tahmin edememesinden dolayı IUIda çoğul gebelik riski IVFten çok daha fazladır. Gerçekte çoğu yüksek sayılı çoğul gebelik ( yediz ve sekiz gebelik ) IUIdan sonra olmuştur. Eğer sen çok sayıda folikül büyütürsen siklusu iptal etmeyi seçebilirsin. Bazı klinisyenler siklusu koruyarak IVFe geçmeyi teklif edebilirler. Bu kost efektif bir seçenek olabilir çünkübüyümüş olan yumurtalarının iyi bir biçimde kullanılmasına imkanı verir.

Ekipmanı yetersiz kliniklerde,eğer steril önlemlere uyulmazsa IUI‘dan sora enfeksiyon gelişme riski vardır. Trajik olarak bu infertiliteye sebep olabilir!

Çok sayıda kadın doğum uzmanı IUI tedavisini önerirken bunların çoğu yeterli bir hizmet sunmada yeteri kadarözelleşmiş değillerdir. Bu hastanın jinekolojist etrafında ultrasondan laboratuara kadar koşuşturması anlamına gelmektedir. Bu sadece zaman kaybı ve sinirlendirmeye sebep değil ayrıca sağlık hismetinin yetersiz koordinasyondan dolayı parçalanması anlamına da gelmektedir. Tek bir çatı altında bütün bu hizmetleri barındıran bir klinik bulmayı denemek gerekiyor.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.