STRESİ AZALTAN BAZI METODLAR NELERDİR

Stresi tedavi etme konusunda muhtemelen en iyi olan yaklaşım Reinhold Niebuhr tarafından Serenity Prayer’ de bulunmuş olabilir; ‘ Allah, değiştiremeyeceğin şeyleri kabul etmek bana bağışlamıştır, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme gücünü bana bağışlamıştır ve hangilerini değiştirip değiştiremeyeceğimi fark etme yeteneğini de bağışlamıştır.’ Başarılı olmak için tek bir metod olmadığını hatırlayalım: hepsine birlikte yaklaşmak en etkili olanıdır.

Stresle başa çıkma konusunda çok ayrıntılı bilgiler veren bir çok kitap vardır. Bu kaynaklarda yaşamınızın diğer alanlarında da stresle nasıl başaçıkabileceğiniz hakkında bir çok ipucu vardır. Bu kaynakların bazılarında bunları nasıl kullanabileceğiniz yer alır, bu sayede kendi kısırlık sorununuzun iniş çıkışlarıyla daha iyi baş edebilirsiniz. Bunlar: hayaller, hipnoz, kendi telkinleriniz, meditasyon, pozitif düşünce, kas gevşetme terapisi, derin nefes, masaj.

Herkesin kısırlığa cevabı kişisel durumuna, duygusal takatine, kişiliğine ve başa çıkma metodlarına göre farklılık gösterir. Siz ksırlık tedavisi öncesi, tedavi sırasında ve tedavi sonrasında olacak olan tahmini duygusal duruma göğüs gereceksiniz. Bu zor dönemlere kendinizi önceden hazırlamak en iyisidir, bu sayede duygusal destek ve mantıksal hazırlıkla kısırlığın muhtemel oluşturabileceği sıkıntıyı azaltmada daha başarılı olabilirsiniz.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.