TİCARİ OLARAK MEVCUT OVÜLASYON TAHMİN KİTLERİ

Yumurtlama öngörü test kitleri (OPK)  reçetesiz mevcuttur. Bu kitler,yumurtlamadan kısa bir süre önce büyük miktar üretilen ve idrarda bulunabilen edilebilen LH ı tesbit eder .LH piki olduktan sonra, yumurtlama genellikle 12 ila 44 saat içinde gerçekleşir. İdrarı test etme ,ovulasyon beklenen günden 2 gün öncesinde başlar ve test pozitif olana kadar devam eder . Her gün aynı zamanda idrar toplanır ve sabah ilk idrar örneğini test etmek iyi bir fikirdir.

Eğer döngünüz düzensiz ise, test ovulasyonun en erken ve en geç olabilecek tarihleri arasında yapılmalıdır.Örneğin:Eğer döngünüz 27 ile 34 gün arasında değişiyor ise,ovulasyon günleriniz 13 ve 20. Günler arasında oluyordur.Bu nedenle,döngünün 11. Gününden başlayıp 20.gününe kadar devam etmelidir. Test 5 gün yapılırsa Ovulasyonu yakalamada şans %80 iken eğer 10 gün yapılırsa şans %95 tir. Bazen döngüde, belirli bir yumurtlama gerçekleşmeyebilir.Eğer Ovulasyon testi zamanında yapılmış ve yeteri kadar beklenilmiş ve pozitife dönmemiş ise ,teste devam edilmemeli ve diğer döngü için beklenilmelidir.Kalıcı şekilde pozitife dönmeyen testler ovulasyon problemini işaret eder.

Bir kere test pozitif olursa ovulasyonun olduğunu gösterir ve testi devam ettirmeye artık gerek yoktur.Geri kalan kitler saklanılmalı ve Eğer gebelik olmaz ise tekrar kullanılmalıdır.

Ovulasyon Tahmin Kitleri ovulasyonun olduğunu göstererek cinsel ilişki ile gebe kalma şansının en yüksek olduğu zamanı işaret ederek büyük avantaj sağlar.Bu kitler evinizde kendi özel hayatınızda yapabileceğiniz testlerdir.Fakat bu kitler oldukça pahalı ama hata şansı cok azdır.

Hızlı Ulaşım
Marmara Üniversitesi Eğ.Araş.Hast.Pendik
  • Mail : tevfik.yoldemir@marmara.edu.tr
  • Mail: info@yoldemir.com
Bizi Facebook'da Bulun

Sağlıklı ve Mutlu Günler


    UYARI : Bu sitede yer alan bilgiler, insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.
    Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten, konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız.
    Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.